Grup Dersleri

9.10.11. ve 12. Sınıf öğrencileri için seviye grupları vardır.

Gruplar maksimum 10 kişiliktir.

Dersler, iki oturum ve ders süresi toplam 120 dk dır.

Her grup haftada 1 kez mecburi ücretsiz etüt yapar.

Etüt ihtiyacı tespit edilen öğrenciler haftada 2 kez 30 dk birebir ücretsiz etüt alır.

Ayda 1 kez, konu sınırlı “gelişim izleme” ve tüm konuları kapsayan “deneme” sınavları uygulanır.

TYT ve AYT Sınavlarına Hazırlık

Merkezi sınavlara hazırlık ve hazırlık süreci akademik olarak da duygusal olarak da çok hassas dengeler ister.

Öğrencinin bu süreçte destek aldığı kuruma ve ekibe inanması ve güvenmesi önemlidir. Çok güvenilen bir kaynaktan referansla gelinmediyse öğrencinin mutlaka birkaç derse misafir olarak gelip gözlem yaparak kendini nasıl hissettiğinin sorgulanması gerekir.

Edim’de sınava hazırlık süreci “yaz kampı” ile başlar.

Kamp öncesi öğrencilere 50 soruluk (9,10 ve 11. Sınıf bilgileri içeren) bir matematik sınavı uygulanır. Sınav sonucuna göre öğrencinin sınıfı belirlenir.

Kamp sürecinde öz disiplin özellikleri ve öğrenilen bilgileri uzun süreli kullanabilme yeteneği bakımından izlenen öğrenciler kamp sonunda yapılan deneme sınavı ile yıl içindeki çalışmalar için yeniden sınıflara ayrılır.

Çalışma gruplarının homojen olması önemlidir.

Dersler programı, her grup üyesinin gün ve saat talepleri alındıktan sonra son halini alır. Dersler genellikle hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 4 günde yapılır.

Her grubun en az haftada 1 kez mecburi grup etütü vardır. Öğrenciler ihtiyaç duydukları derslerden birebir etüt  talep edebiliriler.

Konu sonu sınavların yanı sıra, kurum içi deneme sınavları ve Türkiye Geneli Deneme Sınavları uygulanır. Yıl boyunca ortalaması haftada 1’e denk gelecek şekilde sınav uygulanır.

Ekim 13, 2021