Edim’in Farkı

AMACA UYGUN STRATEJİ, KİŞİYE ÖZEL PROGRAM, SİZE ÖZEL DERS

Her öğrencinin öğrenme düzeyi, bilgi birikimi, güçlü ve zayıf yönleri farklıdır. Öğrenmek insanın yeteneklerinden biri ve uygun koşullar yaratıldığında her seviyeden öğrenci başarılı olur. Öğrencinin, başarısızlık korkusunu kırmak, başaracağına inanmasını sağlamak görevimiz.

 

Her insan mükemmel öğretmenleri hak eder. Bilgiyi; karmaşık, hayattan kopuk, ezbere dayalı değil, öğrencinin anlayabileceği dil ile aktaran, sistemin detaylarına hakim, araştırmacı, hırslı ve iletişim becerileri bakımından donanımlı öğretmenlerle çalışıyoruz.

 

Başarı için sadece bilgi yeterli değil. Öz disiplin ve özgüveni önemsiyoruz. Zamanı doğru kullanabilmek, duygularını yönetebilmek ve uzun soluklu motivasyon ve sorumluluk bilincini geliştirmek için yol göstericilik yapıyoruz.

 

Hedefe giden yol, kullanılacak kitap ve yayınların kalitesi ile doğrudan ilgili. Seçilmiş ve farklı kaynaklardan soru çözme pratiği, sınava hakimiyeti arttırır. Derslerde kullanılan notları, soruları, ödev verilen kaynakları ve uyguladığımız deneme sınavlarını seçerken çok titizleniyoruz.

 

Akademik başarıda arkadaş etkisi, tahmin edilenden daha fazla. Kurumumuza öğrenci seçerken bilgi birikimine değil, öz disiplin ve hedeflerine odaklanıyoruz. Birbirini pozitif yönde etkileyecek, ders dinleme ve çalışma davranışları bakımından benzer özellikler taşıyan öğrencileri tercih ediyoruz.

 

Bilinçli ebeveyn,  çocuğuna karşı objektif olabilecek mesafeden onu izleyebilen anne baba demektir. Ailelerle açık, net, istedikleri detayda ve sürekli iletişim halindeyiz. Her 2-3 değerlendirme sınavının sonunda öğrenci ve veli ile başarılarının detaylarını ve beklenen gelişmenin hızlanması için yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Onların eleştiri ve önerilerini öğreniyor biz de aileden alabileceğimiz desteği iletiyoruz..