Kurucudan

KURUCUDAN

 

“Çalışmak hayat, düşünmek ışıktır” VİCTOR HUGO

1966 yılında doğdum. İstanbul Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum.
Yeni şeyler öğrenmeyi, insanlarla birlikte olmayı, müziği, fotoğrafı, kitapları ve bende biriken her ne ise onu paylaşmayı seviyorum .
Hedefim, psikolog olmaktı. Fakat tercih hatası yaptım ve  İktisatçı oldum. Aldığım eğitimle ilgili uzun ve keyifli bir çalışma hayatım oldu. Yine de hemen her gün,  gençlerle yakın olacağım bir işin hayalini kurdum. Psikolojiyle ilgili kitaplar okumaktan ve eğitimler almaktan hiç vaz geçmedim. Bu tutkunun çıkış noktası, insan davranış ve duygularına duyduğum merak ve hayatıma anlam katacak bir iş arayışıdır.
Nihayet, 2002 Yılında sevgili yeğenlerimin teşviki ile EDİM’i kurduk.
EDİM, o günkü eğitim sektörünün zafiyetleri ve faklı bir eğitim kurumu arayan öğrencilerin hassasiyetleri dikkate alarak kurulmuş, ilk ve bildiğim kadarıyla da tek resmi “dersevi” ve  “butik dershane” olarak faaliyete geçti. Daha sonraki yıllarda benzer kurumlar açılması tespitlerimizin doğru olduğunun göstergesi.
O günden bugüne,  kapıdan giren her gencin gelişimi ile ilgili duyduğum yakınlık ve aldığım sorumluluğun verdiği heyecan artarak sürüyor.

EDİM, şubeleşebilirdi veya kitleselleşebilirdi tercih etmedik. Çünkü bize güvenen gençlerin, hedefleri ve o hedeflere ulaşmaları için yapılabilecekler dışında hiçbir şeyin dikkatimizi dağıtmasını istemedik.

Sınavlar değişti, sektör yeniden yapılandı, resmi kimliklerimiz değişti ama EDİM RUHU hiç değişmedi.

Edim, romantik duygularla, idealist bir felsefe ile ve profesyonel bir yaklaşımla çalışanların kurumudur. Edim’i tercih edenler de bu yaklaşımımızı beğenen, kurumu sahiplenen ve katkı saylayan kimselerdir. Burada karşılaşacağınız her öğrenci bir başka öğrencinin referansı ile gelmiştir. Bunca yıldır varlığımızı, gücümüzü, enerjimizi bu güvene borçluyuz.
Yolu Edim’den geçen herkese bana ve kurumumuza kattıkları, katacakları için teşekkür ederim.