Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı

LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz farkındalık ve hedef seçimi çalışmaları ile öğrencinin kendini tanımasına katkı sağlayacak uygulamaların olduğu, öğrencinin performansını olumlu yönde değiştiren ve bütüncül bir yaklaşım sunan sınav hazırlık kampı…

Sınav Hazırlığında Bütüncül Yaklaşım

Sınava hazırlanmak her çocuk için zorlu bir maraton… Bu maraton sonunda çocukların başarılı olmaları sadece sınavı kazanmalarına değil hazırlık sürecini zihinsel, bedensel ve duygusal olarak doğru biçimde geçirmelerine de bağlı. Çünkü “başarı” bütüncül olmadığında sürdürülebilir değil.

Başarının bütüncül olması ne demek?

Sınava hazırlanmak sadece zihinsel değil bedensel ve duygusal da bir süreçtir. Biz de her çocuğun beden, zihin ve duygulardan oluştuğunu kabul ederek bütüncül bir yaklaşımla hareket ediyoruz.

Nasıl?

Sınava hazırlarken öğrencilerimizi bir yandan bilgi ile buluşturuyor diğer yandan bir bütün olarak kucaklıyoruz; onların her dönemdeki bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını bilerek programları oluşturuyoruz. Özellikle, duygu – davranış – düşünce sarmalının bu uzun yolculukta ahenkle yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Bazen davranışı, bazen duyguyu, kimi zaman da düşünceyi değiştirerek sürecin hem öğrenci hem de veli için konforlu geçmesini sağlıyoruz.

Bu süreçte veliler ile iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Edim’in tecrübesi ve sizin iş birliğinizle çocuğunuzun mutluluğunu öncelik alarak başarı sağlamayı amaçlıyoruz.

KAMPIN AMACI

Lgs hazırlık süreci yorucu ve yoğun tempolu. Pek çok öğrenci okul, kurs ve özel dersi birlikte götürmeye çalışırken kendisi ve sınavla ilgili durup düşünmeye vakit bulamıyor. Öte yandan bazı konular da ancak çok tekrar ve çok örnek ile gelişip olgunlaşabiliyor.

İşte bu kampın amacı,  okula gidilmeyen bir zaman diliminde öğrencimizin bizimle, bizim öğrencimizle daha yakın tanışmamız; derslerin seçilmiş konularını önceden öğrenmelerine destek olarak sene içi yükünlerini hafifletmektir.
Eğlenceli ve farkındalıklarını çok yükselten bir içerikle hazırlanmıştır.
10 yılı aşkın zamandır uyguladığımız içeriklerimizin, sene içinde performanslarını karşılaştırdığımızda kampa katılanlarla katılmayanlar arasında belirgin bir fark yarattığını da söyleyebiliriz.

8.SINIF Öğrencilerine LGS Kamp Kazanımları:

Matematik

çarpanlar ve katlar VE üslü ifadeler konu anlatımı soru çözümü

Türkçe

Yazım kuralları VE Noktalama işaretleri VE Fiilimsi konu anlatımı soru çözümü

Fen bilgisi

Mevsimler ve iklim VE Dna ve genetik kod konu anlatımı soru çözümü

Hızlı okuma

Okuma yanlışları VE Okuma hızı VE Okuduğunu anlama VE Metin çözümleme becerisi

Öz farkındalık

Envanter, testler ve uygulamalı çalışmalarla kapsamlı bir öğrenci analizi yapılacaktır

Üstün yanların tespiti
Hedeflerin belirlenmesi
Zayıf yanların tespiti
Nasıl öğreniyor
Nasıl motive oluyor
Duyguları, zamanı ve stresi yönetme
Dikkat
Odaklanma

Ritim

Zaman yönetimi
Konsantrasyon ve uyum
Gruplar 5-6 kişi
Her gün 6 saatlik bir çalışma
Saat 10.00-18.00
Hafta içi 5 gün hafta sonu tatil toplam 3 hafta
Toplam 90 saat dersKamp sonunda, öğrenci analiz raporu ve kazanımları içeren yaz tatil ödevleri verilecektir. Ödevler, haftalık online kontrol görüşmeleri ile takip edilecektir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Devamını Oku

post-image
Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz...
Devamını Oku