12. Sınıf YKS Banner Genel

YKS HAZIRLIK PROGRAMI

YKS HAZIRLIK PROGRAMI
8 kişilik butik sınıflarda bilgiyi öğrenciye aktarırken öğrencinin çalışmalarını yakından ve günü gününe takip eden, potansiyellerini ve kapasitelerini doğru şekilde kullanmalarına destek olan, bütüncül bir yaklaşım sunan üniversite sınavına hazırlık programı…Sınav Hazırlığında Bütüncül Yaklaşım
Üniversite sınavı, öğrencilerin sahip olduğu bilgileri, zamanı ve duygularını yönetebilme becerilerini ölçer. Dolayısıyla bu maraton sonunda çocukların başarılı olmaları sadece sınavı kazanmalarına değil hazırlık sürecini zihinsel, bedensel ve duygusal olarak doğru biçimde geçirmelerine de bağlıdır. Bu da sınava hazırlanma aşamasında bütüncül bir yaklaşım benimsemiş olmayı gerektirir. Çünkü “başarı” bütüncül değilse sürdürülebilir de değildir.Başarının bütüncül olması ne demek?
Sınava hazırlanmak sadece zihinsel değil bedensel ve duygusal da bir süreçtir. Biz de her çocuğun beden, zihin ve duygulardan oluştuğunu kabul ederek bütüncül bir yaklaşımla hareket ediyoruz.Nasıl?
Sınava hazırlarken öğrencilerimizi bir yandan bilgi ile buluşturuyor diğer yandan bir bütün olarak kucaklıyoruz; onların her dönemdeki bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını bilerek programları oluşturuyoruz. Özellikle, duygu – davranış – düşünce sarmalının bu uzun yolculukta ahenkle yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Bazen davranışı, bazen duyguyu, kimi zaman da düşünceyi değiştirerek sürecin hem öğrenci hem de veli için konforlu geçmesini sağlıyoruz.

Bu doğrultuda, uzun ve yorucu bir süreç olan sınava hazırlık boyunca,
*Öğrencinin çalışma davranışı ve duygusal durumunun yakın takibine öncelik veriyoruz.
*Öğretmenin, öğrencinin dersi nasıl dinlediğini, kâğıdı ve kalemi nasıl kullandığını, derse ve soruya kişisel yaklaşımını anlayıp gerektiğinde müdahale edebilecek yakınlıkta olmasını önemsiyoruz.
* Merkezi sınavlara hazırlık, aile, kurum ve öğrencinin çok yakın diyalogda olması ile verimli bir sonuca ulaşabildiğinden veliler ile hemen her gün iletişime geçiyoruz.
Bu süreçte veliler ile iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Edim’in tecrübesi ve sizin iş birliğinizle çocuğunuzun mutluluğunu öncelik alarak başarı sağlamanı amaçlıyoruz.

Dersler ve sınava hazırlık süreci nasıl işler?
Haziran ayında kamp ile başlayan süreç 15 Ağustos’ta yeni dönemin başlaması ile yoğun temposuna kavuşur. Öğrenci ile yapılan çalışmalar, kampa katılsın ya da katılmasın, başlangıç olarak şu adımlardan oluşur:

*Öğrencinin akademik seviye analizi
*Öğrencinin çalışma davranışları analizi
*Alan ve hedef seçiminin kontrolü
*Öğrencilerin hem çalışma davranışlarını hem de duygusal durumlarını yakından takip ettiğimiz için YKS hazırlık çalışmaları, özel dersin küçük gruplarda yapılması prensibine dayanır.
*Ders süresi ve içerikler öğrenmenin hızlı ve akılda kalması gözetilerek planlanır. Her öğrencinin derse aktif katılımı esastır.
* Dersler, öğretmenlerin kendi kaynakları ve çoğaltıp öğrencilere dağıttıkları sorular ile yapılır.
* Öğrencinin gelişimine göre sınıf değiştirmesi söz konusu olabilir. Başladığı noktadan hızla yukarı çıkan bir öğrenci veya başladığı noktada direnç gösteren öğrenci için grup değişikliği yapılır.
* Her dersten en az iki, matematik dersinden ise en az beş öğretmen çalışır. Çünkü bazen öğretmen ve öğrenci mükemmel olduğu halde birlikte çalışmaları beklenen başarıyı getiremeyebilir. Bu gibi durumlarda öğretmen değişikliği yapılır.

Ödev Sistemi:
Ödev verdiğimiz ve ödevleri takip ettiğimiz bir sistemimiz vardır. Ödevler iki şekilde verilir:

  1. Öğretmenlerin derste verdiği ödevler
  2. Haftalık deneme sınavı değerlendirmesi sonucu mentor öğretmenin verdiği sarmal, yani eski yeni konulardan karışık konu ve soru çözümlerini içeren ödevler.

Ödevler piyasadaki yayınlardan seçilir. Her derste yıl içinde en az 3 soru bankası bitirilmesi gözetilir.

Etüt Sistemi:
Grup ve birebir olmak üzere iki tür etüt yapılabilir:

  1. İhtiyaçlar doğrultusunda, öğretmenlerin yönlendirmesi ile yapılan grup etütleri
  2. Öğrencilerin talebi ile belirlenen birebir etütler

Etüt sayısının bir sınırı yoktur.

Kişiye Özel Soru Bankası:
Yılda iki adet, kişiye özel soru bankası basılır. Dönem boyunca yapılan denemelerin analizlerinden oluşan soru bankaları öğrencilerin güçlendirmesi gereken konulardan ve en kaliteli yayınların soru havuzlarından seçilmiş soruları içerir.
Soru bankalarının çözülmesi gün gün takip edilir. Soruları çözerken herhangi bir konu ya da soruda desteğe ihtiyacı olan öğrenci için birebir etüt yazılır.

Haftalık Deneme Sınavı:
Her hafta uygulanan deneme sınavları çeşitli sınava uyumlu yayınların, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin de içinde olduğu Türkiye genelindeki kurumların yayınlarının olduğu bir havuzdan oluşturulur. Sınavlar orta ve orta üstü düzey olarak hazırlanır.

Mentorlük:
Üniversite hazırlık öğrencileri bir mentor öğretmene bağlıdır. Mentor öğretmenler, akademik ve duygusal takipten sorumludur. Her gün yazışarak veya telefonda konuşarak, haftada bir gün de yüz yüze görüşerek öğrenci ile sürekli iletişimde kalırlar.

Genel Değerlendirme:
Genel değerlendirme toplantıları birebir yapılır. Ayda bir yapılan görüşmelerde, aile, öğrenci ve kurum kurucusu katılır, geçen bir ay değerlendirilir ve öneriler konuşulur.

Sınıf Kontenjanı:
8 kişi ile sınırlıdır.

Ders Süresi:
Dersler blok olarak 120 dk süre ile yapılır. İki oturumun arasında 10-15 dk ara verilir.

 Ders Günleri:
Yıl boyunca ders günleri hafta içi okuldan sonra iki gün, cuma günleri deneme sınavı ve hafta sonu iki gün olmak üzere toplam beş gündür. Dersler ve etütler bu günler içinde planlanır.

Sayısal Öğrencileri için Toplam 750 Saatlik Program: 

DERSLER PROGRAM
TÜRKÇE HER HAFTA
MATEMATİK 1 HER HAFTA
MATEMATİK 2 HER HAFTA
GEOMERİ HER HAFTA
FİZİK HER HAFTA
KİMYA HER HAFTA
BİYOLOJİ HER HAFTA
TARİH TOPLAM 20 SAAT
COĞRAFYA TOPLAM 20 SAAT
FELSEFE TOPLAM 20 SAAT

 

Eşit Ağırlık Öğrencileri için Toplam 750 Saatlik Program:

DERSLER PROGRAM
TÜRKÇE/EDEBİYAT HER HAFTA
MATEMATİK 1 HER HAFTA
MATEMATİK 2 HER HAFTA
GEOMERİ HER HAFTA
TARİH HER HAFTA
COĞRAFYA HER HAFTA
FELSEFE TOPLAM 20 SAAT
FİZİK TOPLAM 20 SAAT
KİMYA TOPLAM 20 SAAT
BİYOLOJİ TOPLAM 20 SAAT

 

 

Sözel Öğrencileri için Toplam 750 Saatlik Program:

 

DERSLER PROGRAM
TÜRKÇE/EDEBİYAT HER HAFTA
MATEMATİK 1 HER HAFTA
MATEMATİK 2 HER HAFTA
GEOMERİ HER HAFTA
TARİH HER HAFTA
COĞRAFYA HER HAFTA
FELSEFE GRUBU TOPLAM 40 SAAT
FİZİK TOPLAM 20 SAAT
KİMYA TOPLAM 20 SAAT
BİYOLOJİ TOPLAM 20 SAAT

 

Edim’de yıl başında öğrenci ve velisi ile bağlayıcı bir sözleşme yapılmaz. Bu öğrencinin de kurumun da beklentilerinin karşılanmaması halinde her iki tarafa ilişkiyi bitirmek veya farklı bir çalışma yöntemine yönelebilmek açısından rahatlık sağlar.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Devamını Oku

post-image
Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz...
Devamını Oku