11. sınıf Genel TYT Yaz kampları

11. Sınıf TYT Kampı

11. SINIF TYT KAMPI

TYT hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 8 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, alan ve meslek seçimi çalışmaları ile öğrencinin kendini tanımasına katkı sağlayacak uygulamaların olduğu, öğrencinin performansını olumlu yönde değiştiren ve bütüncül bir yaklaşım sunan sınav hazırlık kampı…

Sınav Hazırlığında Bütüncül Yaklaşım
Sınava hazırlanmak her çocuk için zorlu bir maraton… Bu maraton sonunda çocukların başarılı olmaları sadece sınavı kazanmalarına değil hazırlık sürecini zihinsel, bedensel ve duygusal olarak doğru biçimde geçirmelerine de bağlı. Çünkü “başarı” bütüncül olmadığında sürdürülebilir değil.

Başarının bütüncül olması ne demek?
Sınava hazırlanmak sadece zihinsel değil bedensel ve duygusal da bir süreçtir. Biz de her çocuğun beden, zihin ve duygulardan oluştuğunu kabul ederek bütüncül bir yaklaşımla hareket ediyoruz.

Nasıl?
Sınava hazırlarken öğrencilerimizi bir yandan bilgi ile buluşturuyor diğer yandan bir bütün olarak kucaklıyoruz; onların her dönemdeki bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını bilerek programları oluşturuyoruz. Özellikle, duygu – davranış – düşünce sarmalının bu uzun yolculukta ahenkle yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Bazen davranışı, bazen duyguyu, kimi zaman da düşünceyi değiştirerek sürecin hem öğrenci hem de veli için konforlu geçmesini sağlıyoruz.
Bu süreçte veliler ile iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Edim’in tecrübesi ve sizin iş birliğinizle çocuğunuzun mutluluğunu öncelik alarak başarı sağlamayı amaçlıyoruz.

Kampın Amacı:
Gerek pandemi döneminde 8. ve 9. sınıfta olan öğrencilerin koşullar gereği oluşan öğrenim kayıplarının giderilmesi gerekse TYT için temel oluşturan konulara değinerek 11. sınıf için alt yapıya katkısı olan konulardaki eksiklerinin giderilmesini ve örneklerle pekiştirilmesini sağlamak bu kampın temel amacıdır.

Kampın Kazanımları:
Türkçe: Sözcük ve cümlede anlam, noktalama, yazım kuralları konu anlatımı ve TYT örnek soru çözümü

Matematik
Köklü – üslü ifade, mutlak değer – fonksiyon konu anlatımı ve TYT örnek soru çözümü

Kimya
Mol, kimyasal tepkimeler, asit – baz konu anlatımı ve soru çözümü

Fizik
Kuvvet – hareket, elektrik, manyetizma konu anlatımı ve soru çözümü

Hızlı okuma
Okuma yanlışları, okuma hızı, okuduğunu anlama ve metin çözümleme becerisi

Öz farkındalık

Envanter, testler ve uygulamalı çalışmalarla kapsamlı bir öğrenci analizi yapılır.
Üstün yanların tespiti
Hedeflerin belirlenmesi
Zayıf yanların tespiti
Nasıl öğreniyor?
Nasıl motive oluyor?
Duyguları, zamanı ve stresi yönetme
Dikkat
Odaklanma

Sınıf Kontenjanı: Her grup 8 kişiden oluşur.
Ders Süresi: Hafta içi her gün 10.00 ile 18.00 arasında, molalarla 6 saatlik bir çalışma yapılır.
Ders Günleri: Hafta içi beş gün
Kamp Süresi: 3 hafta, toplam 90 saat

Kamp sonunda, öğrenci analiz raporu ve kazanımları içeren yaz tatil ödevleri verilir. Ödevlerin öğrencileri yormayacak ama bilgileri pekiştirecek nitelikte olmasına özen gösterilir. Ödevler, haftalık online kontrol görüşmeleri ile takip edilir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Devamını Oku

post-image
Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz...
Devamını Oku