6 sınıf Genel

6. Sınıf Akademik Program Özel Dersler

6. SINIF / AKADEMİK PROGRAM ÖZEL DERSLER

  1. sınıf programı, okul derslerine destek sağlayarak akademik temeli sağlamlaştırmayı ve okul notlarını yüksek tutmayı hedeflemenin yanında LGS hazırlık sürecini kolaylaştırmayı da hedefler.
    Öğrenci ile birebir yapılan derslerden oluşan program, bilgiyi öğrenciye aktarırken öğrencinin çalışmalarını yakından ve günü gününe takip eden, potansiyellerini ve kapasitelerini doğru şekilde kullanmalarına destek olan, bütüncül bir yaklaşım sunar.

Başarının bütüncül olması ne demek?
Akademik başarı sadece zihinsel değil bedensel ve duygusal da bir süreçtir. Biz de her çocuğun beden, zihin ve duygulardan oluştuğunu kabul ederek bütüncül bir yaklaşımla hareket ediyoruz.

Nasıl?
Öğrencilerimizi bir yandan bilgi ile buluşturuyor diğer yandan bir bütün olarak kucaklıyoruz; onların her dönemdeki bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını bilerek programları oluşturuyoruz. Özellikle, duygu – davranış – düşünce sarmalının bu uzun yolculukta ahenkle yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Bazen davranışı, bazen duyguyu, kimi zaman da düşünceyi değiştirerek sürecin hem öğrenci hem de veli için konforlu geçmesini sağlıyoruz.
Bu süreçte veliler ile de iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Edim’in tecrübesi ve sizin iş birliğinizle çocuğunuzun mutluluğunu öncelik alarak başarı sağlamanın önemine inanıyoruz.

6. Sınıf Öğrencisi Neler Yaşar?
Ergenlik arifesine denk gelen bu dönem kızlarda ve erkeklerde farklı seyreder, asi ve umursamaz davranışlar başlayabilir. Her davranışa sevgi ile yaklaşıp disiplinden de ödün vermeyerek günlük sorumluluklarını yerine getirmek durumunda olduğunu bazen hatırlatmak gerekebilir.
Bu dönemde ders ve okula ilgisi azalabileceğinden onu sıkmayan önlemler alınarak ilgisi geri kazandırılmadır.
11 yaş ergenliğe giriş için kız çocuklarında normal sayılan bir yaştır. Genellikle erkekler bir yıl sonrasında bu döneme girer ama tabii ki bu her çocuk için farklıdır. Fiziksel olarak en görünür özellikler boy uzaması ve kilo artışı olarak algılanabilir.
Her ne kadar enerjik olsalar da 11 yaş çocuklarının vücut yapısı kilo almaya müsait olduğundan gereksiz şeker ve kalori alımı hemen etkisini gösterir. Bu nedenle mümkün olduğunca sağlıklı beslenmek hem çocuğun zihinsel gelişiminde etkisini gösterecek hem de fiziksel olarak güçlü, enerjik ve formda kalmasını sağlayacaktır.

Kişiye Özel Dersler
Dersler öğrenci ile birebir özel olarak yapılır. Program içeriği Matematik, Türkçe Dil Bilgisi ve Okuma – Okuduğunu Anlama derslerinden oluşur.
Öğrenci 4. veya 5. sınıfta bizimle tanışmışsa, bu yıl bir yandan Matematik derslerine devam ederken bir yandan da Türkçe Dil Bilgisi kazanımlarını güçlendirir.
Öğrenci ile bu yıl tanıştıysak, Matematik analizinin ardından, Matematik soru okuma ve işlem becerisine yönelik çalışmalarla başlanır, müfredatı takiben konu anlatımı ve soru çözümleri yapılır.
Okuma – Okuduğunu Anlama, dikkat, konsantrasyon analizleri yapılır. Okuma yanlışları, okuma hızı ve yorumlamaya yönelik çalışmalara başlanır.
Türkçe Dil Bilgisi kazanımları verilip bol soru çözümü ile pekiştirilir.

Ders süresi:
Matematik dersi haftada 2 gün 1’er saat
Türkçe Dil Bilgisi dersi haftada 1 gün 1,5 saat
Okuma – Okuduğunu Anlama dersleri haftada 1 gün 1’er saattir ve 6-8 haftada tamamlanır.

*Tüm bu çalışmaların evde yapılması gereken tekrarları ve ödevleri öğrencinin bağlı olduğu mentor öğretmen tarafından günlük olarak takip edilir. Bu hizmet haftalık ücrete dahildir.
*Zorlanan öğrenciler için evde çalışmalarını düzene sokana kadar destek hizmet verilebilir. Bu hizmet ayrıca ücretlendirilir.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Devamını Oku

post-image
Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz...
Devamını Oku