Genel Yaz kampları

YKS Yaz Kampı

YKS YAZ KAMPI
8 kişilik butik sınıflarda öğrencilerin yakından takip edildiği, tüm alanlardaki temel konuların gözden geçirildiği bu kamp, sınavın 1. oturumunu kapsayan ve puan hesabında % 40’lık bir getiri sağlayan TYT’ye yönelik hazırlanmıştır. Sınav düzeyinde soru çözümünü içeren, pratik düşünme ve hızlı sonuca varma becerisini geliştiren, bütüncül bir yaklaşım sunan üniversiteye hazırlık kampıdır.

Sınav Hazırlığında Bütüncül Yaklaşım
Üniversite sınavı, öğrencilerin sahip olduğu bilgileri, zamanı ve duygularını yönetebilme becerilerini ölçer. Dolayısıyla bu maraton sonunda çocukların başarılı olmaları sadece sınavı kazanmalarına değil hazırlık sürecini zihinsel, bedensel ve duygusal olarak doğru biçimde geçirmelerine de bağlıdır. Bu da sınava hazırlanma aşamasında bütüncül bir yaklaşım benimsemiş olmayı gerektirir. Çünkü “başarı” bütüncül değilse sürdürülebilir de değildir.

Başarının bütüncül olması ne demek?
Sınava hazırlanmak sadece zihinsel değil bedensel ve duygusal da bir süreçtir. Biz de her çocuğun beden, zihin ve duygulardan oluştuğunu kabul ederek bütüncül bir yaklaşımla hareket ediyoruz.

Nasıl?
Sınava hazırlarken öğrencilerimizi bir yandan bilgi ile buluşturuyor diğer yandan bir bütün olarak kucaklıyoruz; onların her dönemdeki bedensel ve duygusal ihtiyaçlarını bilerek programları oluşturuyoruz. Özellikle, duygu – davranış – düşünce sarmalının bu uzun yolculukta ahenkle yönetilmesi gerektiğinin farkındayız. Bazen davranışı, bazen duyguyu, kimi zaman da düşünceyi değiştirerek sürecin hem öğrenci hem de veli için konforlu geçmesini sağlıyoruz.
Bu süreçte veliler ile de iş birliği yapmayı önemsiyoruz. Edim’in tecrübesi ve sizin iş birliğinizle çocuğunuzun mutluluğunu öncelik alarak başarı sağlamayı amaçlıyoruz.

Kampın Amacı:
YKS hazırlık sürecinde en önemli unsur motivasyondur. Süreç iniş çıkışlarla ilerler ve bu dalgalanmalarda yere sağlam basanlar kazanır. Motivasyonun sürekliliği, bilgilerin temel eksiklerinin önceden giderilmesine, öğrencinin eksiklerini giderdiğini hissetmesine, başladığı nokta neresi olursa olsun ilerleyebileceğine olan inancının güçlendirilmesine bağlıdır.
Üniversiteye hazırlık sürecine tam da 365 gün kala başlayan bu kamp öğrencinin motivasyonuna yönelik sınav maratonunun başında öğrencilerin akademik alt yapılarını oluşturmak ve kucaklayacakları çok yoğun müfredatın yükünün bir kısmını hafifletmeyi amaçlar.

Kampın İçeriği:
YKS yaz kampı hızlandırma ve asistan gözetiminde soru çözme kampı değildir. Kamp, konuların sindirilerek öğrenilmesini sağlayacak bir tempoda yapılır. Öğrenciler 8’er kişilik seviye sınıflarında derslere alınır ve konular her sınıfın kendi hızına göre işlenir. Dolayısıyla kampın sonunda bir grup tüm TYT konularını bitirmiş olabileceği gibi başka bir grup TYT müfredatının sadece yarısına gelmiş olabilir. Öğrenilmeyen konu geçilmez, öğrencinin kendini o konuların sorularında zorlanmadığı noktaya gelene kadar tekraralar ve etütler yapılır.
Seviye sınıfları kamp öncesi yapılacak akademik analizlerin sonuçlarına göre düzenlenir. Analizler, Türkçe ve Matematik derslerinden oluşturulmuş temel belirleme testleri, çalışma davranışı ve alan seçim envanterleri ölçümleri uygulandıktan sonra yapılır; veli ve öğrenci ile paylaşılır.

Kamp Kazanımları:
Analizler ve görüşmelerle öğrencinin kendini tanıması

  • TYT müfredatına paralel temel bilgileri öğrenmesi
  • Sınav içeriği hakkında ve hazırlık sürecinde yapılması gerekenlerle ilgili bilgilenmesi
  • Öğrencinin hedefini belirlemesi, bu hedefe ulaşmak için plan ve strateji geliştirmesi
  • Öğrenme sürecinin tüm basamakları ile ilgili beceri kazanması
  • Rakiplerini tanıması
  • Kurumumuz ile tanışması
  • Zamanı ve duygularını yönetmek konusunda öz farkındalık gelişimi sağlamış olması

Kampın sonunda öğrenci ile ilgili analizli bir karne düzenlenir, öğrenci ve veli ile yapılan birebir toplantıda paylaşılır.

Sınıf Kontenjanı: Kamp seviye sınıfları 8 kişiliktir.

Kamp Süresi: 210 saat

Yorum yap

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Devamını Oku

post-image
Genel Yaz kampları

LGS Yaz kampı

Lgs yaz kampı LGS hazırlık sürecinde temel bilgilerden oluşan, 5 kişilik butik sınıflarda çalışma davranışlarının yakından takip edildiği, akademik bilgi birikimi analizlerinin yapıldığı, öz...
Devamını Oku